Als Onafhankelijk Cliëntondersteuner (OCO) Wlz sta je naast mensen met een Wlz-indicatie en hun naasten. Je ondersteunt mensen die zijn aangewezen op 24-uurszorg en vaak te maken hebben met complexe en chronische zorgvragen. Je doelgroep is divers. Je werkt onder andere met mensen met een verstandelijke of meervoudige beperking, dementie of GGZ-problematiek. Zij wonen thuis of in een zorginstelling.
Je werkt binnen de kaders van de Wet langdurige zorg (Wlz). Je bent geen hulpverlener, maar ondersteunt cliënten om hun weg te vinden binnen de langdurige zorg. Je geeft informatie en advies en denkt mee over wat mogelijk is. Bijvoorbeeld bij een verhuiswens, vragen over het zorgprofiel, het organiseren van passende zorg, zorgbemiddeling of een klacht.
Geen cliënt en geen situatie is hetzelfde. Je luistert goed en brengt samen met de cliënt de ondersteuningsvraag in kaart. Vervolgens kijk je welke mogelijkheden er zijn en ondersteun je de cliënt om passende keuzes te maken. Soms zijn wensen niet haalbaar binnen de Wlz. Je bent daarom duidelijk over wat wel en niet kan en zoekt samen naar alternatieven. Je staat stevig in je schoenen, maar verliest de cliënt daarbij nooit uit het oog.
Veel van je werk vindt telefonisch en digitaal plaats. Waar nodig ga je op huisbezoek of naar een zorginstelling. Je werkt zelfstandig en hebt veel vrijheid om je eigen agenda te plannen. Een goede administratie hoort bij je werk. Je legt cliëntcontacten en werkzaamheden zorgvuldig vast en signaleert ontwikkelingen en knelpunten die je in de praktijk tegenkomt.
Het team
Binnen Zorgbelang Inclusief werken we landelijk vanuit drie teams. Vanuit deze landelijke samenwerking maken we de verbinding met de regio, zodat we onze dienstverlening zo dichtbij mogelijk bij inwoners kunnen organiseren.
Je komt terecht in een betrokken team van twaalf OCO Wlz-collega’s, verdeeld over Gelderland en Utrecht. Samen vormen jullie onderdeel van het regioteam Midden-Oost binnen de afdeling Individuele Ondersteuning.
Binnen deze afdeling komen verschillende vormen van cliëntondersteuning samen. Je werkt niet alleen binnen je eigen team. Juist de samenwerking met collega’s van OCO SD en GCO is belangrijk. Door kennis en ervaringen met elkaar te delen, versterken jullie elkaar en kunnen jullie cliënten zo goed mogelijk ondersteunen